Списък с всички подадени сигнали в община Добрич
Филтър за сигнали
Градско транспорт
22.08.2024
3620
Защо автобусите от градски транспорт правят пауза със запален двигател,в между блокове пространство ,от порядъка на 7-10мин.? На всеки 40 мин.трябва да си затворя прозорците защото шума ,който издават е в повече за мен и семейството ми.Обръщалото до бл.61 е на 50 метра
СМРАД НА Л*ЙНА В ЦЕЛИЯ ГРАД
03.08.2024
3522
В целия град се носи ужасна, непоносима смрад на гов*а и отново всички сме заложници на амбициите на някой "земеделец". Поредния "прекрасен" ден в България.
Смрад
13.07.2024
3380
Тежка задушлива миризма вечер
Градски парк
11.04.2024
3072
11.04.2024г., 06:46 ч, в началото на градски парк се извършва пръскане на тревните площи против вредители. Чудесно. Адмирации. Но по това време много хора вече са в парка, на разходка, с кучета, отивайки на работа. Аз лично изчаках за малко настрани, но миризмата бе много силна и минах през остатъчния облак от препарат, поради липса на алтернативен път. Моля, тази дейност да се извършва в по-ранен час. И може би трябва да се помисли за трасиране и райониране на участниците, които ще се пръскат и в деня по този път да има указателни табели. Навярно звучи претенциозно, но щом моята глава ражда схема, значи и нечия друга може, с малко повече съобразителност. Все пак това е отрова, поне в момента на пръскане. Аз си пръскам дръвчетата с маска и предпазни средства, каквито имаха двама от тях.
Ужасно замърсяване в общински блок за живеене
02.02.2024
2879
Здравейте! Надявам се да се обръщам в правилната институция! От близо седмица от ЕЛ таблото ми излиза ужасен пушек и се оказа, че това не е само в моя апартамент. Оказа се, че същия проблем го има апартамента до моя и на горния етаж. Причината според мен е някъде неправилно поставена печка за отопление и може би поддържането и с някакви въглища, за това не мога да бъда сигурна.Обиколих всички апартаменти като отговора на въпроса ми случайно дали не е от тях е, че не е от тях и така абсолютно никой не си призна дали случайно не е от него. Но според мен това не е нормално повече от един апартамент да се оплаква от този проблем и да не се обърне внимание. Има и деца, за които този пушек, който се насъбира и не те оставя да спиш е доста вреден. Извинявам се, ако оплакването не е за тук!
Отвратителна миризма в нощните часове
11.09.2023
2359
Здравейте, От десетина дни в нощните часове квартал Строител е ,,потопен'' в отвратителна задушлива миризма. Разбирам, че това се случва и в други райони в града. Моля Екоинспекцията и отговорните лица да открият причината и вземат необходимите мерки за разрешаване на проблема. Не е приемливо да се тровят гражданите на Добрич!!!
Пръскане с отрова (хербицит, пестицид)
23.08.2023
2286
На 21.08.23г към 17 ч дама от вх А - Неше Саваш с лозарска пръскачка пръскаше разтвор(отрова)около дърветата по улицата с който да не поникват филизи (издънки около корена на дървото) След като направих забележка че на обществено място (уличен тротоар) няма право от първия етаж друга дама - Янка Кьосева каза "Аз и наредих"! Оказа се че това не се случва за първи път!Питам кой има право да извършва това? Моля да се вземат мерки да не се случва повече и виновните да бъдат наказани ! Оказа се че от два месеца в района има 2-3котета умрели, а има и стопани на кучета които споделят че животинките им са имали здравословни проблеми. Моето кученце също има здравословни проблеми от 3-4мес (повръща и има ерозии по стомахчето установени с гастроскопия) Колко дървета и животни трябва да умрат още?
Сигнал №1215
15.01.2020
1215
Срещу музея на Йордан Йовков има паркинг за автомобили.Собствениците му живеят в дървена барака чийто комин дими постоянно със задушлив дим тровейки всички наоколо⁷
Сигнал №488
22.04.2018
488
Нетърпима миризма всяка вечер. Това продължава с години. До скоро ни обясняваха, че идва от цеха за гушене па патки, откъдето изпускат нерегламентирано отпадни води, които са образували блато срещу бл.21, вх.Б. Вечер не можем да пуснем свеж въздух в домовете си.