Сигнали в Добрич днес

В процес 994 Приключени 1490

Списък с всички подадени сигнали в община Добрич

Филтър за сигнали

Опасен дървен стълб

Начало
09.04.2024
ID:
3062

Стълба е опасен и всеки момент може да падне. Той е неизползваем и е желателно да се премахне сега по време на ремонта на улицата и тротоара.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Преустройство и ремонт без съгласие на етажната собственост

Начало
09.04.2024
ID:
3060

Здравейте, в офиса на бившата Райфайзенбанк (сега ОББ) под бл. Толбухин (бул. 25 септември 25 под жилищата на вх. Г) се извършва ремонт и преустройство. Събарят се колони, разбиват се стени. Тътенът от действията е изключителен. Собствениците не сме давали съгласие, не сме уведомени за вида на преустройството и ремонта, нито за неговото начало и край, нито как ще се отрази той на жизнеустойчивостта на сградата. Моля да се има предвид, че след голямото земетресение този блок беше изключително пострадал и бяха поставяни допълнителни укрепващи колони за безопасност на живущите. Всяко едно необмислено разбиване би създало предпоставки за намаляване сигурността на сградата. Не ми е известно как и какво разрешение е издадено и има ли към него конструктивен проект, който да осигури сградата.

Статус:  В процес

Контейнер за отпадъци

Начало
08.04.2024
ID:
3057

Моля за подмяна на контейнера за отпадъци. Автомобилът, който изхвърля отпадъците му “ изтървала” хидравликата и за пореден път чупи колелото на контейнера .Ние сме автосервиз и многократно го ремонтираме , но вече не подлежи на ремонт.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Сигнал за бордюр

Начало
07.04.2024
ID:
3051

Пускам сигнал за бордюр препречващ достъпа до гаражите, намиращ се в гр. Добрич, ж.к."Добротица", бл.40 зад самия блок, между гаражи с идентификатори 72624.621.340.1.14 и 72624.621.340.1.16. След множество жалби през годините към община гр. Добрич срещу живущите на ж.к."Добротица", бл.40, препречвайки пътя към гараж с идентификатор 72624.621.340.1.12 последва и съдебен процес с назначена съдебна експертиза, в която бе установено, че в момента положения бордюр не трябва да съществува, няма го в нито един документ/проект на блока(стр.5 от съдебната експертиза). Въпросният бордюр е излишен и затруднява преминаването. Моля да бъде премахнат изцяло до ниво пътна настилка, за да бъде ЯВЕН и улеснен достъпа до моя имот. Прилагам документи от съдебно-техническа експертиза.

Статус:  В процес

Неозаконени постройки

Начало
07.04.2024
ID:
3050

Има построен незаконен гараж и барбекю с площ около 80 кв

Статус:  В процес

Изсъхнало дърво

Начало
05.04.2024
ID:
3048

Здравейте ! Пред обекта , който стопанисваме има дърво , което най-вероятно е изсъхнало . Тревожи ни , че при по-силен вятър дървото ще падне върху обекта. Миналата година имахме такъв случай , дърво нахождащо се непосредствено до сегашното, което описвам , при буря падна на козирката на обекта , а именно Игр. зала "УинБет"

Статус:  В процес

Опасно дърво

Начало
05.04.2024
ID:
3047

Опасно наклонено дърво, при по-силен вятър може и да падне

Статус:  В процес

Нередност

Начало
04.04.2024
ID:
3045

На същия адрес се строи голяма двуетажна къща със застроена площ над 100кв.м в основите. Считам, че къщата няма необходимите книжа, тъй като няма никакви колони, стъпки - здрава, неиздържана строителна конструкция. Считам, че къщата е опасна за съседните имоти и преминаващи граждани.

Статус:  В процес

Кучета

Начало
02.04.2024
ID:
3042

Здравейте, пред блок 14 квартал Балик има много бездомни кучет ,който представляват опаснос за жителите на блока.Кучетата са агресивни нападат деца и възрастни. Възпрепятстват работата на държавните служители.

Статус:  В процес

Жалба за системно рзбиване на тротоар и превръщането му в частна градинка

Начало
02.04.2024
ID:
3040

Семейството /Снежана, Марин и Ирина/ живющи на ул. Панайот Волов 18 в гр. Добрич системнои целенасочено разбива тротоара, вади и изхвърля тротоарни плочи и превръща общинския терен в частна градинка. На 01.04.2024 същите с вандалски акт начупиха отново цимента на въстановената тротоарна настилка, /приложени снимки/ за да поставят оградка на т.н. частна градинка /приложени снимки/. Пред вход на същия имот от повече от година има складирани стройтелни отпадъци и боклуци /приложени снимки/ възпрепятстващи нормалното използване на тротоара по предназначение от преминаващи хора. Разнитите и премахнати тротоарни водят до поява на влага и пропадане на гаражите в съседство. Уверени сме, че ще съдействате за отсраняването на този проблем. С уважение инж. И. Ангелов

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител