Списък с всички подадени сигнали в община Добрич
Филтър за сигнали
Лед
28.11.2023
2646
Искам да изкажа възмущение,че няма почистени пешеходни участъци.Всичко е в лед.Рискувате здравето на хората,за трудностите при придвижване до училище, детска градина и работно място няма смисъл да се говори.За паднали дървета,които все още си стоят там какво да кажа?Пълно безхаберие.Засрамете се.Кога ще се вземат адекватни мерки и този лед ще бъде отстранен по някакъв начин?Питането ми е отправено към отговорните за тези проблеми лица.
Липса на улично осветление
24.11.2023
2616
От няколко дни няма улично осветление. По начало е оскъдно, но вече липсва.
Сешоари в съблекалните на Русалка
16.11.2023
2564
Над два месеца няма работещи сешоари в съблекалните на басейна в СК Русалка. Басейна се посещава от над двеста деца. Кога ще има работещи сешоари?
Легнали полицаи
16.10.2023
2460
На бул. Трети Март, пътя за Общинският приют за бездомни животни в началото на отбивката срещу Фирма Анимекс има изградени препятствия на пътното платно - "тип легнал полицай". Израдените препятствия са с нестандартна височина и възпрепятстват безопасното преминаването през тях. Моля за проверка дали са изградени от Община Добрич и по изискванията за Движение по пътищата, съобразно пътната инфраструктура и тяхната необходимост. Желая писмен отговор на посочения имейл адрес - [email protected], с факти и обстоятелства.
кучета без каишка в парка ?
14.10.2023
2452
Здравейте, въпросът ми е съществува ли възможност общината да предприеме мерки срещу стопаните на кучета без каишки. В ранните сутрешни часове кучета без каишки скачат по хора излезли да тичат в парка, а през деня е по лошо, защото има и деца и кучетата скачат и по децата. Обяснението на "добросъвестните" стопани е ама то не кучето не хапе то си играе. Нали има заградени площадки за свободна игра на кучета, не може ли общината да предприеме мерки тези площадки да се използват по предназначение, а не свободно пуснати кучета да бягат по алеите между хората. Благодаря за отделеното внимание.
Инджихан Юсуфова
11.10.2023
2444
Здравейте! Защо е прието 25 септември като неработею за всички от гр.Добрич? В Добрич има стотици предприяия, които работят на 25.09 , но благодарение на това , че е привето от общински съвет като за неработен, ние работещите не можем да си получим обезщетението за временна неработспособност за този ден. Коригирайте тази заповед - в града не всички са общински и държавни служители.
Отвратителна миризма в нощните часове
03.10.2023
2415
Здравейте, Отново изпращам сигнал за продължаващото повече от месец силно нощно обгазяване на кварталите Строител, Иглики, Балик. Предположенията на живущите са най-различни, включително и индустриално замърсяване от завод в близост, чиято управа се възползва от нощните часове на денонощието, когато институциите не работят. Моля да намерите начин за справяне с проблема!
Права на словото? Блокиране на граждани?
20.09.2023
2390
Норлано ли е да заглушите сигнал на гражданин като го блокирате във Facebook и в Messenger? След като съм подал официален сигнал и въпрос към вас няколко пъти, а вие дори не си направихте труда да ми отговорите каквото и да е се очаква да върнете отговор до 14 дни. Защо в отдел Приемна сигналите потъват и не достигат до Градоначалника? Шесте ми сигнала/въпроса бяха за площадката за контейнери, която някак си се измести на пътя и няма видимост и е опасно за преминаване в завоя. Площадката е тревясала и вече буренясала, трябва да се почисти и контейнерите да се върнат на мястото си. Също повдигнах въпроас за асвалтиране поне на дупките и повдигнатите опасни шахти пред блок 36 в кв. Дружба. Пак няма отговор. Пробвах по официалният ред, не се получи. Щом това не е начина...
Ремонт ул.Загоре
20.09.2023
2389
Във връзка с ремонт на ул.Загоре. От две седмици разкопаха тротоарите и няма никакви дейности по ремонта. Майка ми е 100% инвалид и не мога да я изведа с инвалидна количка за лекар ,защото пред портата направиха дълбока дупка. Ние бяхме си направили с бетон полегат наклон. Въпросът е кога ще се започне някаква дейност, и може ли пред нас да се направи с наклон за инвалиди.
Проблем саниране
09.08.2023
2236
Здравейте, Имам поданен сигнал към Общината за паднала мазилка от саниран блок на ул.Максим Горки 5 вх.Б отзад блока от дата 11.10.2023г. и получих отговор ,че ще се предприемат действия за отстраняването на проблема,а вече почти година-НИЩО!Ето и номерът на сигнала към общината : 94Г-00-681/11.10.2022 г. Прилагам и файл на отговора от Общината Въпросът ми е има ли срок за да се отстрани проблема към въпросната фирма и кога ще се реши това бездействие?!