Сигнали в Добрич днес

В процес 994 Приключени 1490

Списък с всички подадени сигнали в община Добрич

Филтър за сигнали

НУЖДА ОТ ПОВЕЧЕ ЛЕГНАЛИ ПОЛИЦАИ ПО УЛ. ДИМИТЪР КОВАЧЕВ

Начало
10.04.2024
ID:
3071

Уважаеми, Попаднах на въпрос от 18.03.2024 / ID: 3004 на друг гражданин живущ в района на ул. ОП Димитър Ковачев и предлагам допълнение. Моля за съдействие, във връзка със зачестили ПТП на ул. Д. Ковачев и голям шум от сериозна несъобразена скорост и през нощта. Предлагам да бъдат поставени общо 4 легнали полицая през ~100 метра: (1) на две ключови пешеходни пътеки на кръстовището на DS-Home и Билла , (2) спирката на градския транспорт, в непосредствена близос до денонощна будка за цигари и алкохол, (3) около кръстовището с ул. Ясна Поляна и (4) училище Волов. Шофьор съм, но има други, които сериозно злоупотребяват със скоростта заради чудесното състояние на асфалтовата настилка. Ако удовлетворите въпроса ми, ул. ОП Дим. Ковачев ще стане по-тиха (и през нощта!) и безопасна за преминаване

Статус:  В процес

Извършване на ремонтни дейности

Начало
09.04.2024
ID:
3068

Фирма " Дю Терм" Еоод , с МОЛ Юлия Димитрова, извършва стройтелно- ремонтни дейности без излязла Виза и разрешително на фирма Вили- Яни Еооод. Мога да предоставя и документи, фактури и договор, като аргумент.

Статус:  В процес

Електрически стълб

Начало
09.04.2024
ID:
3067

Електрически стълб от уличното осветление е корозирал, наклонен е и се клати. При един по-силен вятър има опасност да падне.

Статус:  В процес

Незаконен Строеж на общинска земя на блок 4 етажа (представян като къща)

Начало
09.04.2024
ID:
3066

Добър Ден, Зад нашият блок, на ул. Максим Горки No.5 се разруши архитектурно Бюро. Дълго време стоящо нестопанисвано, съдържателя на бар Лондра си държеше различни лични вещи. По настоящем тихо-мълком старият строеж, бе разрушен. На стройтелната табела, след разрушаване на старата сграда пишеше, че ще се строй тип складово помещение. Интересно обаче, хората вече в блока знаят, че е заплануван строеж на блок на 4 етажа. Стройтелите който са на стройтелната площадка, пък който попитах твърдят, че ще е просто къща. Хората от блока срещу полицията с оранжевите тераси вх. А , който непосредствено ни застрашава строежа да прекрати достъпа на слънчева светлина на първите 4 етажа не са съгласни! НАСТОЯВАМЕ ОБЩИНАТА ДА НЕ ДОПУСНЕ СТРОЕЖА НА МНОГО ЕТАЖНА СГРАДА! Поздрави Георги

Статус:  В процес

Незаконен Строеж на общинска земя на блок 4 етажа (представян като къща)

Начало
09.04.2024
ID:
3065

Добър Ден, Зад нашият блок, на ул. Максим Горки No.5 се разруши архитектурно Бюро. Дълго време стоящо нестопанисвано, съдържателя на бар Лондра си държеше различни лични вещи. По настоящем тихо-мълком старият строеж, бе разрушен. На стройтелната табела, след разрушаване на старата сграда пишеше, че ще се строй тип складово помещение. Интересно обаче, хората вече в блока знаят, че е заплануван строеж на блок на 4 етажа. Стройтелите който са на стройтелната площадка, пък който попитах твърдят, че ще е просто къща. Хората от блока срещу полицията с оранжевите тераси вх. А , който непосредствено ни застрашава строежа да прекрати достъпа на слънчева светлина на първите 4 етажа не са съгласни! НАСТОЯВАМЕ ОБЩИНАТА ДА НЕ ДОПУСНЕ СТРОЕЖА НА МНОГО ЕТАЖНА СГРАДА! Поздрави Георги

Статус:  В процес

Незаконен Строеж на общинска земя на блок 4 етажа (представян като къща)

Начало
09.04.2024
ID:
3064

Добър Ден, Зад нашият блок, на ул. Максим Горки No.5 се разруши архитектурно Бюро. Дълго време стоящо нестопанисвано, съдържателя на бар Лондра си държеше различни лични вещи. По настоящем тихо-мълком старият строеж, бе разрушен. На стройтелната табела, след разрушаване на старата сграда пишеше, че ще се строй тип складово помещение. Интересно обаче, хората вече в блока знаят, че е заплануван строеж на блок на 4 етажа. Стройтелите който са на стройтелната площадка, пък който попитах твърдят, че ще е просто къща. Хората от блока срещу полицията с оранжевите тераси вх. А , който непосредствено ни застрашава строежа да прекрати достъпа на слънчева светлина на първите 4 етажа не са съгласни! НАСТОЯВАМЕ ОБЩИНАТА ДА НЕ ДОПУСНЕ СТРОЕЖА НА МНОГО ЕТАЖНА СГРАДА! Поздрави Георги

Статус:  В процес

Незаконен Строеж на общинска земя на блок 4 етажа (представян като къща)

Начало
09.04.2024
ID:
3063

Добър Ден, Зад нашият блок, на ул. Максим Горки No.5 се разруши архитектурно Бюро, дълго време стоящо нестопанисвано. Където съдържателя на бар Лондра си държеше различни лични вещи. По настоящем тихо-мълком старият строеж, бе зразрушен. На стройтелната табела, след разрушаване на старата сграда пишеше, че ще се строй тип складово помещение. Интересно обаче, хората вече в Блока знаят, че е заплануван строеж на блок на 4 етажа. Стройтелите който са на стройтелната площадка, пък който попитах твърдят, че ще е просто къща. Хората от блока срещу полицята с оранжевите тераси , който непосредствено ни застрашава строежа да прекрати достъпа на слънчева светлина на първите 4 етажа не са съгласни. Възможно ли някой от общината да го разгледа, този казус? Поздрави Георги Георгиев

Статус:  В процес

Опасен дървен стълб

Начало
09.04.2024
ID:
3062

Стълба е опасен и всеки момент може да падне. Той е неизползваем и е желателно да се премахне сега по време на ремонта на улицата и тротоара.

Статус:  Приключен
Оценка: 5 от 1 потребител

Жалба

Начало
09.04.2024
ID:
3061

До г-н Йордан Йорданов Кмет на Община град Добрич ЖАЛБА От Илиян Стоянов Ангелов Гр. Добрич, ул. „Осми март“ №12 Тел: 0898 76 78 70 Уважаеми г-н Йорданов, На 06.01.2023г. по ул. „Осми март“ пред №12 и №14 беше отстранена водопроводна авария от служители на „В и К Добрич“ АД. Вследствие на ремонта пътната настилка е разрушена и повече от година „В и К Добрич“ АД не предприема мерки по възстановяване на настилката. Дупките са огромни и при всяко преминаване на автомобили или камиони къщите ни се тресат, а камъните с които са запълнени въпросните дупки се разпиляват. Двете „дупки“ са непосредствено пред гаражите и портата на №14. Улица „Осми март“ е в окаяно състояние след водопроводни аварии и до този момент уличната настилка не е възстановена никъде. Ува

Статус:  В процес

Преустройство и ремонт без съгласие на етажната собственост

Начало
09.04.2024
ID:
3060

Здравейте, в офиса на бившата Райфайзенбанк (сега ОББ) под бл. Толбухин (бул. 25 септември 25 под жилищата на вх. Г) се извършва ремонт и преустройство. Събарят се колони, разбиват се стени. Тътенът от действията е изключителен. Собствениците не сме давали съгласие, не сме уведомени за вида на преустройството и ремонта, нито за неговото начало и край, нито как ще се отрази той на жизнеустойчивостта на сградата. Моля да се има предвид, че след голямото земетресение този блок беше изключително пострадал и бяха поставяни допълнителни укрепващи колони за безопасност на живущите. Всяко едно необмислено разбиване би създало предпоставки за намаляване сигурността на сградата. Не ми е известно как и какво разрешение е издадено и има ли към него конструктивен проект, който да осигури сградата.

Статус:  В процес