Сигнали в Добрич днес

В процес 1058 Приключени 1649

Списък с всички подадени сигнали в община Добрич

Филтър за сигнали

Влошено водоснабдяване в с.Черноморци

Начало
10.08.2023
ID:
2243

Водоподаването в с.Черноморци е неритмично с постоянни прекъсвания, които продължават през цялото лято. Подаваните сигнали към общинското дружество не променят обстоятелството. Предвид проблема обсъждаме варианти за сезиране на по-горе стоящи институции и медии.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Компрометирана отводнителна шахта

Начало
10.08.2023
ID:
2242

Това е компрометирана Г - образна отводнителна шахта със счупени и провиснали стоманобетонни елементи, също и метална решетка, която е изкривена и изместена. При всяко преминаване на превозно средство през нея се чува невъобразим дрънчащ звук, който обезпокоява живущите от всички околни блокове. В близост играят деца и преминават пешеходци и могат да се наранят при пропадане в шахтата. Надявам се нередностите да се отстранят преди някой човек да пострада или автомобил да се потроши.

Статус:  В процес

Незаконно сметище

Начало
10.08.2023
ID:
2241

От два месеца постоянно се изхвърлят строителни отпадъци на посоченото място! Първоначално бяха малко, но с течение на времето количеството се увеличи. Моля, да предадете на почистващата фирма, за да извози отпадъците!

Статус:  В процес

След ремонтите на ВиК

Начало
10.08.2023
ID:
2240

Перманентно по ул.Осми март,между ул.Вардар и ул.Батовска, ВиК се упражнява в отстраняване на течове по ВиК-мрежата, както е видно от снимките,които ви предоставям- от юли-август 2023г.Изкопите се засипват с груб чакъл на камара за отъпкване от преминаващите автомобили без възстановяване на асфалтовата настилка.Съответно някои участъци буренясват и се превръщат в микросметище.Моля Община Добрич да си свърши задължението като административен представител.

Статус:  В процес

Провиснал кабел

Начало
10.08.2023
ID:
2239

В резултат на буря в събота е паднало дърво,засегнат кабел за улично осветление, повдигнат колкото е възможно, опасност от скъсване.

Статус:  Приключен
Оценка: 0 от 0 потребител

Сметопочистване

Начало
09.08.2023
ID:
2237

Здравейте! Преди време бяхме помолили непосредствено около тревната площ на паметника на Йордан Йовков пред Дом-паметника да не се поставя кошче, че не е удачно. Въпреки всичко такова беше поставено. Добре. Проблемът е, че то редовно е препълнено. Вятърът или животните допълнително разнасят боклуците и така дооформят "красивия" пейзаж на градинката пред скулптурната фигура на писателя. Моля Ви нека почистват редовно кошчето! А най-добре да бъде поставено на друго място в недалечна близост до това. Вероятно е необходимо и по-голямо, тъй като това видимо не събира боклуците.

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Проблем саниране

Начало
09.08.2023
ID:
2236

Здравейте, Имам поданен сигнал към Общината за паднала мазилка от саниран блок на ул.Максим Горки 5 вх.Б отзад блока от дата 11.10.2023г. и получих отговор ,че ще се предприемат действия за отстраняването на проблема,а вече почти година-НИЩО!Ето и номерът на сигнала към общината : 94Г-00-681/11.10.2022 г. Прилагам и файл на отговора от Общината Въпросът ми е има ли срок за да се отстрани проблема към въпросната фирма и кога ще се реши това бездействие?!

Статус:  Приключен
Оценка: 1 от 1 потребител

Опасни дървета

Начало
08.08.2023
ID:
2235

Уважаеми Дами и Господа!Във вътрешния двор на ДКЦ 1-Добрич ЕООД има борови дървета, които са много високи и с много изсъхнали клони, които биха били опасни.При последната буря от 06.08.2023 г. на едно от дърветата има счупен клон, който се държи единствено от останалите клони. Оградили сме със сигнална лента и надпис да не се ползват прилежащите пейки именно с оглед на безопасност.Имаме нужда от съдействие и вземане на необходимите мерки за обезопасяване на дърветата. С уважение,

Статус:  Приключен
Оценка: 4 от 1 потребител

Липса на улично осветление на ул. Армейска 12.

Начало
08.08.2023
ID:
2234

Липса на осветление на уличен стълб на ул. Армейска 12.

Статус:  В процес

Неработещи осветление

Начало
07.08.2023
ID:
2233

Здравейте от два дена няма осветление на самата улица .

Статус:  В процес