Списък с всички подадени сигнали в община Добрич
Филтър за сигнали
системно замърсяване и употреба на алкохол на обществено място под жилищна сграда, в близост до училище
09.06.2026
6187
Подавам сигнал за системен проблем пред магазин „ЕРКА“, под жилищна сграда и в непосредствена близост до училище „Христо Ботев“ – около 10 м през улицата. Обичайно след 17:00 ч. там се събират лица, употребяват бира/алкохол на открито, пушат и оставят фасове, люспи от семки и отпадъци по тротоара, въпреки че кош има на 3–4 м. При забележка реагират агресивно, което създава напрежение за живущите. Служителите на магазина също споделят, че не могат да се справят с тях и с нарушаването на обществения ред и замърсяването. Моля за проверка/обход от общинска охрана в 17:00–20:30 ч.
непочистена буйна растителност/отпадъци
08.06.2026
6178
Мястото е занемарено, с висока растителност! В задната част на трафопоста се събират различни лица, като мястото се използва и като тоалетна. Това създава неприятна миризма, нехигиенични условия и усещане за несигурност за живущите и преминаващите в района.
Състоянието около кофите за боклук в централна градска част на гр.Добрич
07.06.2026
6176
Не уважами съграждани и служители на общ. гр. Добрич , тези снимки не са от Индия, тези снимки са от централна градска част на гр. Добрич. Това е състоянието около кофите постоянно. Моля да се вземат мерки.
Окосяване
31.05.2026
6130
Тази изключително висока вече трева въобще включена ли е за окосяване или? Нито се коси нито нищо.
Боклук/Сметище
29.05.2026
6122
За пореден път се изхвърлят отпадъци на това място.. Това е поне от Един Месец. Моля за вземане на мерки и за окосяването на тревата която вече е доста висока.
Нерегламентирано сметище
28.05.2026
6111
Живея на ул. „Тополите“ № 5. Предоставям на вниманието на общината този сигнал, касаещ незаконно микросметище, находящо се непосредствено в съседство на необитаема към момента къща на ул. „Тополите“ № 6. Въпросните купчини отпадъци от всякакъв характер се намират на метри срещу дома ми. Понастоящем мястото е трудно видимо, предвид изключително високата растителност, под която избуяват битови, строителни отпадъци, торби с боклук и дори части от мебели, в т. ч. матрак. Ще отбележа за кой ли път, че деретата в съседство на ул. „Тополите“ в частта й откъм ул. „Гоце Делчев“ са редовен обект на набези от страна на скарани с елементарни хигиенни навици хора. Тревата се кастри само по протежение на ул. „Гоце Делчев“. Всичко останало се превръща в джунгла, която за отрицателно време бива затрупва
БОКЛУК/СМЕТИЩЕ
16.05.2026
6018
Отново се хвърля боклук където сварят. А депото е само на 1 км разстояние... Моля да се вземат мерки
Трева и кърлежи
15.05.2026
6010
Здравейте, тревата в пространствата около блоковете и детските площадки е по-висока от децата.Кога ще започне коленете? Става въпрос за блоковете на Панайот Хитов и Добричка Епопея.
Липса на кофа за смет
13.05.2026
6000
Изчезнала е кофата за смет и хората си изхвърлят боклука на булеварда точно до строежа и спирката.
Липса на кофа за смет пред бул. Трети март 27 а. Молим да поставите нова такава, от 2 дни наличната изчезна.
13.05.2026
5991
Откраднат контейнер за смет. Молим поставете нов!!