Сигнали в Добрич днес

В процес 933 Приключени 1439

Сигнал № 1177

Сигнал №1177

Начало
30.11.2019
ID:
1177

Неправилно паркиране

Място/адрес: ул. „Георги Кирков“ 18, 9300 Добрич Център, Добрич, България

Описание: След приключване на работата по проект улицата беше асфалтирана. На северната страна на улицата традиционно паркирт автомобили. Няма знак, забраняващ това. Няма маркирани парко места. Хоризонтална маркировка е само непрекъсна осева линия, положена на средата на платното. Ширината на улицата е 7 м. Така всички автомобили, които се движат на запад се навлизат в насрещното платно. Решения: да се забрани паркирането; да се маркират паркоместа, да се измести осевата линия на юг и постави знак Б5.


Статус: Приключен

Оценка: 0 от 0 потребител


История на промените

17.12.201921:05

Закон за движение по пътищата, чл.98, ал.1, т.7: Престоят и паркирането са забранени: - на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването; Тпва означава, че с маркировката сме забранили паркирането, но спазването на правилата и санкционирането на нарушителите, не се осъществява от Община град Добрич.


Всички видове сигнали