Сигнали в Добрич днес

В процес 848 Приключени 1288

Сигнал № 1566

Сигнал №1566

Начало
23.07.2020
ID:
1566

Опасна сграда/подлез

Място/адрес: ул. „Дунав“ 55, 9300 Русия 1, Добрич, България

Описание: Господин кмете, какви са тия пушеци, три поредни вечери не може да се диша. В тая жега как се спи на затворени помещения? Кой позволява да се горят тия боклуци? Ползвате ни като опитни зайчета.


Статус: Приключен

Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

31.07.202016:56

Във връзка с Ваш сигнал, регистриран в Община град Добрич под №1803, Ви уведомявам следното: След получен сигнал на 19.07.2020 г. възникнал пожар на депото при село Богдан, своевременно са уведомени органите на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ПД ПБЗН). На място бяха изпратени екипи на РД ПБЗН, които успяха да локализират и овладея пожара. На места все още има локални тлеещи участъци, но не може да се определи категорични, че замърсяването на въздуха се дължи единствено и само на депо Богдан. От Общинска администрация и органите на РД ПБЗН са предприети всички действия за потушаване на тлеещите огнища, като действията продължават и към настоящият момент. На обекта продължава да работи техниката, с която се извършва запръстяването. Продължават и проверките за установяване на други източници на замърсяване. Благодаря за изразената гражданска позиция, случаят е, и остава обект на контрол от страна на Община град Добрич. За по-бърза и ефективна комуникация, Община град Добрич е обявила „зелен телефон“ – 058/604 573, на който гражданите могат да дават мнения, сигнали и предложения.


Всички видове сигнали