Сигнали в Добрич днес

В процес 994 Приключени 1490

Сигнал № 167

Сигнал №167

Начало
07.04.2017
ID:
167

Друго

Място/адрес: ул. „Независимост“ 18, 9300 Добрич, България

Описание: По силата на какъв регламент е разрешено или не е, изнасяне на тонколона на входа на магазин Mpulse Големия second hand под библиотеката? Ако това не нарушава конкурентни правила, то със сигурност нарушава спокойствието на живущите и работещите наоколо. Времето се стопля, прозорците се отварят, вниманието ни е атакувано през целия ден! Моля да бъдат взети мерки магазинът да работи в тишина като всички останали!


Статус: Приключен

Оценка: 0 от 0 потребител

История на промените

13.04.201715:20

Служители на общинска администрация извършиха проверка на посочения от Вас адрес, при която не е констатирана силна музика от озвучаване на магазин Mpulse. Съгласно чл. 2, ал. 2 от Наредбата за осигуряване на обществения ред, поддържането и опазването на общинската собственост и околната среда за осигуряване спокойствието и почивката та гражданите се забранява:Ползване на озвучителни уредби за времето между 14 и 16 часа и между 22 и 8 часа в делнични дни. Дадено е предписание на управителя на магазина да не допуска озвучаване в посочените интервали с цел осигуряване спокойствието и почивката на гражданите. РЗИ Добрич е институцията извършваща замервания на показателите на допустими норми от локални източници на шум/обекти с обществено предназначение/ разположени на територията определена като урбанизирана.


Всички видове сигнали