Сигнали в Добрич днес

В процес 994 Приключени 1490

Сигнал № 2286

Пръскане с отрова (хербицит, пестицид)

Начало
23.08.2023
ID:
2286

Замърсяване на въздуха/индустриална миризма

Подаден от: Теодора Бонева

Място/адрес: гр. Добрич. ул.Дунав 24. вх А

Описание: На 21.08.23г към 17 ч дама от вх А - Неше Саваш с лозарска пръскачка пръскаше разтвор(отрова)около дърветата по улицата с който да не поникват филизи (издънки около корена на дървото) След като направих забележка че на обществено място (уличен тротоар) няма право от първия етаж друга дама - Янка Кьосева каза "Аз и наредих"! Оказа се че това не се случва за първи път!Питам кой има право да извършва това? Моля да се вземат мерки да не се случва повече и виновните да бъдат наказани ! Оказа се че от два месеца в района има 2-3котета умрели, а има и стопани на кучета които споделят че животинките им са имали здравословни проблеми. Моето кученце също има здравословни проблеми от 3-4мес (повръща и има ерозии по стомахчето установени с гастроскопия) Колко дървета и животни трябва да умрат още?


Статус: Приключен
Подаден от: Теодора Бонева

Оценка: 1 от 1 потребител