Сигнали в Добрич днес

В процес 1033 Приключени 1524

Сигнал № 2306

НЕПРАВОМЕРНО ИЗХВЪРЛЕН БОКЛУК

Начало
30.08.2023
ID:
2306

Боклук/сметище

Място/адрес: ул. „ж.к. Добротица" бл. 16, 9302 ж.к. Добротица, Добрич, България

Описание: От 3 месеца зад магазин "Пеловски" в кв.Добротица има купчина с боклуци- кашони, гуми, туби, мивки и още много други, както и един стар гардероб, който се разпада на площадката зад магазина. В началото на лятото, в продължение на няколко дни, група хора вадиха от склада на магазина всевъзможни неща, които товариха в бус, но част от нещата останаха и така се разлагат и разпадат. Деца играят на игрището зад магазина, а боклука си стои. МОЛЯ ВИ, ВЗЕМЕТЕ МЕРКИ!!! Не стига, че от едната страна на магазина са кофите, около които е микро сметище, а зад магазина, където играят деца и се движат хора, се е образувало друго сметище!


Статус: Приключен

Оценка: 2 от 1 потребител

История на промените

19.09.202313:59

Служители на общинска администрация извършиха проверка на посочения в сигнала адрес. По време на проверката се установи, че зад магазин "Пеловски" има битови отпадъци. Проведен е разговор с присъстващите граждани за препоръка към собственика на магазина за почистване. При извършена следваща проверка на 11.09.2023 г. се констатира, че отпадъците не са почистени. Изпратено е писмо-предписание до собственика на магазина за почистване на прилежащите територии на имота.


Всички видове сигнали