Сигнали в Добрич днес

В процес 1029 Приключени 1585

Сигнал № 2325

Усмихнете децата

Начало
01.09.2023
ID:
2325

Предложение

Подаден от: Павлина Георгиева

Място/адрес: гр. Добрич, ул. Княз Дондуков 2, вх. В, ап. 7

Описание: Здравейте, отново се обръщам с молба към вас, която се изразява в тава да бъде направена детска площадка в празното общинско място зад блока на ул. Княз Дондуков 2 и ул. Ал. Стамболийски 2. Районът е населен и продължава да е притегателно място за все повече млади семейства с деца, като в същевременно е много натоварен от превозни средства, а децата нямат пространство / детска площадка, където да играят. Потокът от коли в района ежедневно създава предпоставки за инциденти не само с възрастни, но и с деца, които са принудени да играят между превозните средства. Би било прекрасно, ако инвестирате в щастието на подрастващите и обособите място в квартала ни, където младите семейства да прекарват време с децата си навън.


Статус: Приключен
Подаден от: Павлина Георгиева

Оценка: 1 от 2 потребителя

История на промените

13.09.202314:04

Във връзка с Ваш сигнал, Ви уведомявам, че през последните две години са изградени общо 8бр. нови детски площадки, 3 от които са разположени в централна градска част, а останалите в кварталите на града. Реалните възможности на общинския бюджет за инвестиции със собствени бюджетни средства са ограничени. В програмата за капиталовите разходи на Община град Добрич за 2023 г., са предвидени средства за финансиране на изграждането на 4бр. детски площадки на територията на града. За благоустрояване на жилищни квартали и изграждане на нови детски и спортни площадки, както и за доставка на нови уреди и съоръжения Община град Добрич търси възможности, чрез привличане на спонсори или включване в проекти, с които се кандидатства за външно финансиране по оперативни програми


Всички видове сигнали