Сигнали в Добрич днес

В процес 1037 Приключени 1524

Сигнал № 2331

Детска площадка и кошчета за отпадъци

Начало
02.09.2023
ID:
2331

Предложение

Подаден от: Дани Петкова

Място/адрес: Ул. Княз Дондуков 2 вх. В

Описание: Здравейте! Обръщам се към вас с молба да се изгради площадка за деца зад блока на ул. Ал. Стамболийски и ул. Княз Дондуков 2. Има доста дечица в този район, а няма къде да играят. Би било прекрасно, ако има къде да се забавляват, играят и общуват, без ние, родителите, да се притесняваме от преминаващите коли. Заедно с площадката, е хубаво да се сложат и кошчета за отпадъци. Всеки ден преминават много хора с коли, които паркират между блоковете, за да отидат да си напазарят на пазара. Често ставаме свидетели на такива, които са решили, че градинките са сметище и изхвърлят всичките си боклуци от колите, именно там - в тревните площи. Живущите неведнъж сме се събирали да изхвърляме отпадъците на другите, тъй като не ни е приятно да живеем в такава мизерия, но невъзпитаните хора са безброй..


Статус: Приключен
Подаден от: Дани Петкова

Оценка: 1 от 1 потребител

История на промените

13.09.202314:03

Във връзка с Ваш сигнал, Ви уведомявам, че през последните две години са изградени общо 8бр. нови детски площадки, 3 от които са разположени в централна градска част, а останалите в кварталите на града. Реалните възможности на общинския бюджет за инвестиции със собствени бюджетни средства са ограничени. В програмата за капиталовите разходи на Община град Добрич за 2023 г., са предвидени средства за финансиране на изграждането на 4бр. детски площадки на територията на града. За благоустрояване на жилищни квартали и изграждане на нови детски и спортни площадки, както и за доставка на нови уреди и съоръжения Община град Добрич търси възможности, чрез привличане на спонсори или включване в проекти, с които се кандидатства за външно финансиране по оперативни програми.


Всички видове сигнали