Списък с всички подадени сигнали в община Добрич
Филтър за сигнали
Мръсен канал ул Орфей, манхатън
02.06.2026
6142
От шахтите за мръсна вода ул Орфей,манхатън,след всеки дъжд излизат ФЕКАЛИИ,мирише, мръсно, няма как да се опише проблемът е отдавна,кога ще има решение Мазите бл 21 вх Е,плуват във вода след всеки дъжд
Преливаща шахта от мръсен канал
13.05.2026
5997
От шахтата излизат отпадни води и силна неприятна миризма, което създава сериозна опасност за здравето на живущите, замърсява околната среда и затруднява нормалното преминаване и ползване на района. Проблемът е налице от преди 10 месеца и към момента не са предприети никакви действия за отстраняването му. Моля да бъде извършена спешна проверка на място и да се предприемат необходимите действия за отпушване и почистване на канализацията, отстраняване на причината за преливането,обезопасяване и дезинфекция на района. Прилагам и снимков материал. Благодаря!
Трябва само една шахта
18.02.2026
5590
Езеро пред блока, 20 см. Вода
Запушена канализация между гаражите на бл.2 Албанска Добротица.Страшна миризма,опасност от зарази.Образувало се е мини езеро.Моля вземете незабавни мерки.
17.01.2026
5435
Запушена канализация.Върнала се е мръсна вода,от канализацията и се е образувала тапа.Не се оттича обратно.Образувало се е мини езеро.Има страшно неприятна миризма и има опасност за зарази.Това е между гаражите зад блока.Моля,вземете незабавни мерки.
Връщане на фекални води от канализацията
27.12.2025
5373
Здравейте, обръщам се с молба за помощ след като подадохме сигнал към ВИК-Добрич за задръстена канализация в кв.Добротица бл. 2 и никакво съдействие от тяхна страна вече цяла седмица.Мазите в блока се пълнят с отпадни води, а около блока шахтите са пълни до горе преливат.Миризмата която се носи около блока е отвратителна, а също така и минаваме от там. Прилагам няколко снимки. МОЛЯ ЗА ВАШЕТО СЪДЕЙСТВИЕ!!!
Опасна улица
26.12.2025
5367
Улица Ерма няма асфалт, чакъл, кал и локви.
Запушена канализация отпадни води
22.12.2025
5357
Бях подал молба №94-00-449/29.10.2025г. до кмета на Община Добрич, както и до ръководството на ВИК за съдействие при разрешаване на проблем със запушени /повредени/ тръби за отпадни води на адрес бул. "25 септември" №62, но до сега няма никаква реакция. Към момента нивото на фекалните води в локалните шахти от страната на бул. "Добруджа" до офиса на "Асет банк" отново е мното високо. С отпадни води са пълни каналите в мазите на блока, носи се ужасна миризма. Пълни са и шахтите на двата асансьора, като всеки момент ще достигнат аварийните изключватели, което застрашава сигурността на живущите. Отпадната канализация е амортизирана и увредена и е необходимо трайно решение на проблема. Плащаме си данъци на общината, както и такса за отвеждане на отпадните води от ВИК. Очакваме решение!
Подмяна на канализация
06.11.2025
5222
Хубаво е да се подмени канализацията на адреса, тъй като много вода се стича по булеварда при всеки дъжд и не успява да поеме всичко и редовно се запушва. Канализацията е стара и много амортизирана с пропадания. Трябва да се подмени с по-голям капацитет (тръби с по-голям диаметър), защото дъждовете са по-обилни и при запушване избива в блоковете вода.
Запушени шахти
08.10.2025
5104
Здравейте, при всеки дъжд на кръстовището на ул. Вардар и ул. Суха река се получава огромно водно сборище и се натрупват донесени от водата камъни, пясък, строителни и всякакви други отпадъци. При това насъбралата се вода не се оттича, тъй като отводнителните шахти са запушени и не поемат водата.
Невъзможно движение на пешеходци
06.10.2025
5087
От няколко години движението по ул. Суха река от ул. Вардар към магазин Лидъл за пешеходците е силно затруднено, тъй като има "тротоар" само от едната страна на улицата. Пиша в кавички, защото по съществуващият тротоар е изключително трудно да се движиш спокойно - натрошен и липсващ асфалт, на много места асфалта е надигнат от корените на дърветата, а на места дърветата и израстъците им са завзели изцяло тротоара. От другата страна на улицата липсва тротоар. Пешеходците вървят по пътното платно, което обаче е цялото в огромни ями, пълни с кал и вода. И така достъпът до магазина е цяло приключение - скок с препятствия.